Senaste resultat

Kungsbacka Basketcup 2020 börjar
Slut
11/9
12/9
13/9

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
13091207 sö 13/09 14:30 sö 13/09 Kollahallen (helplan) P08 Slutspel A Final Mini Malbas Svart 52 - 19 Lobas  
13090806 sö 13/09 13:30 sö 13/09 Forsgläntans Idrottshall P08 Slutspel B Final Kungsbacka Basket 38 - 14 Kvarnby Basket Gul  
13090908 sö 13/09 15:30 sö 13/09 Vallda Idrottshall P07 Slutspel A Final Lobas 1 30 - 32 Lundby basket  
13091205 sö 13/09 12:35 sö 13/09 Kollahallen (helplan) P07 Slutspel B Final Hammarö Basket 37 - 39 Arvika Basket  
13091209 sö 13/09 16:30 sö 13/09 Kollahallen (helplan) P06 Slutspel A Final Lundby basket 40 - 39 Kvarnby Basket Gul  
13090805 sö 13/09 12:35 sö 13/09 Forsgläntans Idrottshall P06 Slutspel B Final Kvarnby Basket Grön 32 - 26 KFUM Göteborg Vit  
13090910 sö 13/09 17:30 sö 13/09 Vallda Idrottshall P04-05 Slutspel A Final Högsbo Basket 39 - 34 Södertälje ...etbollklubb  
13091206 sö 13/09 13:30 sö 13/09 Kollahallen (helplan) P04-05 Slutspel B Final Karlstad Suns vit 40 - 27 KFUM Göteborg 2  
13090907 sö 13/09 14:30 sö 13/09 Vallda Idrottshall F08 Slutspel A Final Duvbo IK 22 - 18 Malbas Svart  
13090705 sö 13/09 12:35 sö 13/09 Älvsåkershallen F08 Slutspel B Final Länghems Basket 31 - 17 Kvarnby Basket Gul  
13091208 sö 13/09 15:30 sö 13/09 Kollahallen (helplan) F07 Slutspel A Final Malbas BBK 37 - 19 Lobas  
13090906 sö 13/09 13:30 sö 13/09 Vallda Idrottshall F07 Slutspel B Final Kvarnby Basket Gul 16 - 17 Brahe Basket 2  
13090909 sö 13/09 16:30 sö 13/09 Vallda Idrottshall F06 Slutspel A Final Äli basket 28 - 14 Karlstad Suns svart  
13090606 sö 13/09 13:30 sö 13/09 Lindälvshallen F06 Slutspel B Final Kvarnby Basket Grön 20 - 26 KFUM Göteborg /07  
13091210 sö 13/09 17:30 sö 13/09 Kollahallen (helplan) F04-05 Slutspel A Final Kungsbacka Basket 1 32 - 30 Brahe basket  
13090706 sö 13/09 13:30 sö 13/09 Älvsåkershallen F04-05 Slutspel B Final Lugi BBK 20 - 17 Kvarnby Basket Grön  
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
13090605 sö 13/09 12:35 sö 13/09 Lindälvshallen P04-05 Slutspel A Semifinal Arvika Basket 27 - 31 Södertälje ...etbollklubb  
13090905 sö 13/09 12:35 sö 13/09 Vallda Idrottshall F04-05 Slutspel A Semifinal Arvika Basket 14 - 22 Brahe basket  
13090404 sö 13/09 11:40 sö 13/09 Varlaskolan P08 Slutspel A Semifinal Lobas 29 - 21 Länghems Basket  
13090604 sö 13/09 11:40 sö 13/09 Lindälvshallen P06 Slutspel A Semifinal Lundby basket 33 - 27 Högsbo Basket  
13090704 sö 13/09 11:40 sö 13/09 Älvsåkershallen P04-05 Slutspel A Semifinal Högsbo Basket 59 - 23 Karlstad Suns svart  
13090804 sö 13/09 11:40 sö 13/09 Forsgläntans Idrottshall F04-05 Slutspel A Semifinal Kungsbacka Basket 1 15 - 13 BK Marbo F05  
13090904 sö 13/09 11:40 sö 13/09 Vallda Idrottshall F06 Slutspel A Semifinal Äli basket 17 - 14 Karlstad Suns vit  
13091204 sö 13/09 11:40 sö 13/09 Kollahallen (helplan) F06 Slutspel A Semifinal Arvika Basket F06 19 - 21 Karlstad Suns svart  
13090403 sö 13/09 10:45 sö 13/09 Varlaskolan F08 Slutspel A Semifinal Malbas Vit 14 - 17 Malbas Svart  
13090603 sö 13/09 10:45 sö 13/09 Lindälvshallen F04-05 Slutspel B Semifinal Lugi BBK 23 - 14 Hammarö Basket  
13090703 sö 13/09 10:45 sö 13/09 Älvsåkershallen P08 Slutspel A Semifinal Mini Malbas Svart 52 - 6 Kvarnby Basket Grön  
13090803 sö 13/09 10:45 sö 13/09 Forsgläntans Idrottshall P06 Slutspel A Semifinal KFUM Göteborg blå 26 - 27 Kvarnby Basket Gul  
13090903 sö 13/09 10:45 sö 13/09 Vallda Idrottshall F07 Slutspel A Semifinal Malbas BBK 38 - 20 Ytterby IS Basket  
13091203 sö 13/09 10:45 sö 13/09 Kollahallen (helplan) P07 Slutspel A Semifinal Lobas 1 29 - 28 Lobas 2  
13090402 sö 13/09 09:50 sö 13/09 Varlaskolan F07 Slutspel B Semifinal Hammarö Basket 16 - 24 Brahe Basket 2  
13090602 sö 13/09 09:50 sö 13/09 Lindälvshallen F08 Slutspel A Semifinal Duvbo IK 35 - 13 Högsbo basket Lions  
13090702 sö 13/09 09:50 sö 13/09 Älvsåkershallen F07 Slutspel A Semifinal Brahe Basket 1 19 - 22 Lobas  
13090802 sö 13/09 09:50 sö 13/09 Forsgläntans Idrottshall F07 Slutspel B Semifinal Duvbo IK Orange 14 - 22 Kvarnby Basket Gul  
13090902 sö 13/09 09:50 sö 13/09 Vallda Idrottshall P04-05 Slutspel B Semifinal Karlstad Suns vit 41 - 21 Kvarnby Basket  
13091202 sö 13/09 09:50 sö 13/09 Kollahallen (helplan) P07 Slutspel A Semifinal Lundby basket 51 - 19 Högsbo Basket  
13090401 sö 13/09 08:55 sö 13/09 Varlaskolan P08 Slutspel B Semifinal Kullavik basket P08 8 - 16 Kvarnby Basket Gul  
13090601 sö 13/09 08:55 sö 13/09 Lindälvshallen F06 Slutspel B Semifinal KFUM Göteborg /07 34 - 24 Lindome basket  
13090701 sö 13/09 08:55 sö 13/09 Älvsåkershallen F06 Slutspel B Semifinal Kvarnby Basket Gul 13 - 19 Kvarnby Basket Grön  
13090801 sö 13/09 08:55 sö 13/09 Forsgläntans Idrottshall P04-05 Slutspel B Semifinal KFUM Göteborg 1 23 - 33 KFUM Göteborg 2  
13090901 sö 13/09 08:55 sö 13/09 Vallda Idrottshall F08 Slutspel B Semifinal Länghems Basket 36 - 25 Ytterby IS  
13091201 sö 13/09 08:55 sö 13/09 Kollahallen (helplan) P06 Slutspel B Semifinal Kungsbacka Basket 27 - 41 Kvarnby Basket Grön  
13090400 sö 13/09 08:00 sö 13/09 Varlaskolan P08 Slutspel B Semifinal Kungsbacka Basket 39 - 6 Ale Basket Småvargarna  
13090600 sö 13/09 08:00 sö 13/09 Lindälvshallen P07 Slutspel B Semifinal Hammarö Basket 38 - 13 Ale Basket Småvargarna  
13090700 sö 13/09 08:00 sö 13/09 Älvsåkershallen P07 Slutspel B Semifinal Arvika Basket 27 - 9 Kullavik Basket  
13090800 sö 13/09 08:00 sö 13/09 Forsgläntans Idrottshall P06 Slutspel B Semifinal Arvika Basket 18 - 19 KFUM Göteborg Vit